COGITO Centrum Diagnozy i Terapii tworzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w pracy terapeutycznyej i diagnostycznej. 

Małgorzata Pruchnik – Surówka - lekarz psychiatra, spesjalista psychiatrii dzieci i młodzieży (ukończona specjalizacja psychiatrii dzieci i młodzieży).

Ewa Chlebuś - Pani Doktor ukończyła kierunek lekarski w Lublinie i obecnie pracuje i specjalizuje się w psychiatrii dzieci i młodzieży w Klinicznym Oddziale Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży w Centrum Medycznym w Łańcucie. Już wkrótce Pani doktor zostanie specjalistą psychiatrii dzieci i młodzieży. Serdecznie zapraszamy do zapisów na wizyty do Pani Doktor Ewy Chlebuś.

Joanna Fularz – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikatu, specjalista w zakresie diagnozy i terapii neuropsychologicznej, analityk zachowania, założycielka COGITO. Absolwentka psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, specjalizacja psychologia kliniczna. Ukończone studia podyplomowe z Diagnozy i Terapii Neuropsychologicznej, Stosowanej Analizy Zachowania oraz Coachingu. Dodatkowo ukończyła i przeprowadziła wiele szkoleń z zakresu pracy z dzieckiem i jego rodziną. Od 8 lat wykładowca na Uniwersytecie Rzeszowskim na kierunkach Logopedia, Neurologopedia, Specjalistyczne Usługi Opiekuńcze, Autyzm, dodatkowo trener szkoleniowiec z przeprowadzonymi wieloma szkoleniami. Pogłębia  wiedzę z zakresu psychoterapii indywidualnej dzieci, młodzieży i dorosłych - swoją pracę poddaje regularnej superwizji.   

Natalia Homa -  psycholog, logopeda, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, na specjalizacji psychoterapii i psychoprofilaktyki. Ukończyła Szkołę Trenerów i Podyplomowe Kwalifikacyjne Studia Pedagogiczne, Trener Umiejętności Społecznych.  Posiada duże doświadczenie w  diagnozie i pracy terapeutycznej  z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami rozwojowymi. W trakcie 4-letniej szkołu psychoterapii (nurt poznawczo - behawioralny). 

Aleksandra Hytroś - Kiwala -  psycholog i pedagog. Przez wiele lat dyrektor Centrum Pomocy Psychologicznej Parasol w Dublinie. Twórczyni projektu Born to Relate, którego celem jest przynieść do rodzin wiedzę i umiejętność dbania o zdrowie psychiczne. Ma doświadczenie w zakresie pracy na rzecz zdrowia psychiczego immigrantów i rodzin powrotnych. Zainteresowana rozwojem psychologicznym dzieci i rodzin dwujęzycznych, tworczyni grupy 'dzieci dwujęzyczne w Polsce/ bilingual children in Poland oraz anglojęzycznej grupy dla kobiet w Rzeszowie. Prowadzi psychoterapię dorosłych, dzieci i młodzieży w języku polskim i angielskim. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy psychoanalitycznej. Kształciła się w klinice psychiatrii Tavistock Clinic, a także obserwując i uczestnicząc w sesjach psychoterapeutycznych psychiatry okresu okołoporodowego Szpitala Narodowego w Dublinie. W swoim doświadczeniu ma 8 lat osobistej psychoanalizy i głębokie rozumienie procesów psychicznych zachodzących w rodzinie. Pracując z dzieckiem, pracuje także z rodzicami by pomóc im zrozumieć sytuację psychologiczną dziecka i wprowadzić zmiany konieczne do wzmocnienia zdrowia psychicznego rodziny. Autorka publikacji i ksiazeczek dla dzieci.

Iwona Piszko - psycholog w trakcie specjalizacji klinicznej, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji.Absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, specjalność psychologia kliniczna. Ukończyła 4 - letnią Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym oraz 4 – letni Kurs Specjalizacji Klinicznej w zakresie zaburzeń psychicznych w Mazowieckim Specjalistycznym Centrum Zdrowia w Tworkach k. Warszawy. Doświadczenie zdobywała w Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży oraz Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych, Poradni Terapii Rodzin, Domu dla Dzieci, Przedszkolach oraz Środowiskowym Domu Samopomocy. Swoją prace poddaje stałej superwizji certyfikowanych superwizorów. Doskonali swoje umiejętności uczestnicząc w superwizji grupowej, seminariach i sympozjach. Prowadzi psychoterapię indywidualną w nurcie psychodynamicznym dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, ponadto zajmuje się diagnozą kliniczną i poradnictwem psychologicznym.

Małgorzata Zaborniak - Sobczak - doktor nauk humanistycznych, surdopedagog, logopeda, absolwentka pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej pedagogiki specjalnej o specjalności surdopedagogika, logopedii, doktor nauk humanistycznych w zakresie pedagogiki. Aktualnie surdopedagog, logopeda, nauczyciel dyplomowany, od 11 lat nauczyciel dzieci i młodzieży z wadą słuchu. Prowadziłam zajęcia z Rewalidacji indywidualnej uczniów niesłyszących i słabosłyszących. 

Od 15 lat nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Rzeszowskim, prowadzę zajęcia z Logopedii, Podstaw języka migowego, Emisji głosu. Współzałożyciel i sekretarz Stowarzyszenia Rodziców i Nauczycieli Dzieci z Wadą Słuchu „Działajmy Razem”, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Logopedycznego Oddział Podkarpacki. Aktywnie współpracuje z rzeszowskimi mediami (TVP), dla których prowadziłam konsultacje logopedyczne.

Magdalena Grot - Mrozicka - neurologopeda, oligofrenopedagog, terapeuta metody Tomatisa.  

COGITO

Centrum Diagnozy i Terapii

UL. INSTALATORÓW 3, RZESZÓW

tel. 570 847 303

e-mail: kontakt@cogito.rzeszow.pl

COGITO Centrum Diagnozy i Terapii

Pomagamy dzieciom oraz rodzinom - nasi Specjaliści służą Państwu swoim wieloletnim doświadczeniem.